טיפול במים בטכנולוגית UVC ללא שימוש בכימיקלים

לגור טכנולוגיות ניסיון של שנים רבות בהתקנת של ציוד מינון, אספקת כימיקלים ובקרה למגדלי קירור במערכות מיזוג אוויר וקירור.

חברתנו פועלת בשנים האחרונות בהטמעה של טכנולוגיה חדשה וייחודית לטיפול במי העיבוי של מגדלי הקירור לצורך מניעת היווצרות אבנית ובקטריות במגדלי הקירור ובשטחי החלפת החום ביחידות העיבוי ללא שימוש בכימיקלים.

טכנולוגיה זו נמצאת כבר בשימוש מעל ל-7 שנים במס’ אתרים בארץ כולל בית חולים בלינסון בפתח תקווה, מרכזים לוגיסטיים להחסנת תוצרת חקלאית ורבים נוספים בהצלחה מרבה!

אופן פעולת המערכת כולל יניקה של אוויר רגיל מהסביבה ודחיסתו לתא טיפול באמצעות משאבת אוויר ליניארית בעלת יכולת פעולה רציפה. האוויר אשר נכנס לתא ועובר תהליך בו הוא נחשף לקרינת UVC על סגולה בשילוב שדה מגנטי אשר גורם לפרוק מולקולות החמצן הקיימות באוויר (O2) לרדיקלים שלילים של חמצן ˉO.

רדיקלים מהווים אטומים לא יציבים אשר “מחפשים” ליצור קישורים כימים. הרדיקלים מוזרמים באמצעות צינורות לדפיוזר הממוקם בברכת מגדל הקירור אשר מפזר את האוויר ה”טעון” רדיקלים בבועות קטנות רבות בעלות שטח פנים רב המתערבב עם מי ברכת מגדל הקירור.

בזמן הערבוב של האוויר “הטעון” עם מי המגדל נוצרים שני תהליכים כימי חשובים בהם אנו מעוניינים:

  1. הרדיקלים נקשרים למולקולות קלציום הקימות בשפע במי המגדל ולא מאפשרים לקלציום ליצור קישורים עם מלקולות קרבונטים ומינרלים אחרים אשר גורמים ליצירת קריסטלים של קלציום קרבונט הידוע כמשקעי אבנית – הרדיקלים מאפשרים מצד אחד את קיומם של מינרלים בריכוז גבוה מאוד במי המגדל (מוליכות גבוהה של מי המגדל) ומצד שני אינם מאפשרים למינרלים ליצור קשרים כימים בניהן, קשרים היוצרים מוצקים הגורמים לשיקוע בשטחי החלפת החום ופגיעה בתפקוד המערכת.
  2. התהליך השני הנוצר בפעילות המערכת הוא קישור של הרדיקלים ˉO עם מולקולות מים H2O ליצירת H2O2 – מי חמצן (Hydrogen peroxide). מי חמצן הינו חומר חיטוי טבעי ואפקטיבי ביותר אשר מונע התפתחות של מיקרואורגניזמים רבים כגון עובשים, נבגים, בקטריות חיידקים וחיידק הליגיונלה!. בדומה לרדיקלים, מי החמצן הינו חומר בליתי יציב אשר מתפרק במהרה למים ולחמצן. המערכת אשר עובדת באופן רציף דואגת לשמירה על ריכוז נמוך ואופטימאלי של מי החמצן במערכת המונע באופן קבוע את התפתחותם של מזהמים במגדלי בקירור!

מדובר במערכת אשר פועלת באופן רציף וקבוע 24/7 למניעת שיקוע מינרלים וחיטוי תמידי של מי מגדלי הקירור. התקנת המערכת באתר הינו תהליך פשוט ומהיר שאינו דורש שינויים במבנה המערכת, השבתה של מגדלי הקירור או עבודות צנרת מורכבות לצורך הפעלתה.

מערכות המיישמות את עקרונות הטיפול באמצעות UVC פועלות זה מספר שנים, בהצלחה מרובה, במעל ל-1,000 אתרים ברחבי ארצות הברית, קנדה ומקסיקו נכון לימים אילו לחברתנו מס’ אתרים בהם פועלות מערכות טיפול במים מבוססות UVC, בין היתר שתי מערכות באתר המרכז הרפואי רבין, קמפוס בלינסון, שתי מערכות בבית קירור גדול של רשת חצי חינם בחולון.

טכנאי חברת גור טכנולוגיות עברו סדנאות הכשרה וסמינרים מקצועיים במדינת קולורדו שבארצות הברית על אופן השימוש במערכות המבוססות UVC, התקנתם ואחזקתם השוטפת כולל ביקר באתרים רבים בהם מותקנות מערכות דומות והוכשר לתפעול המערכות ולביצוע בדיקות מים ואנליזות לצורך תפעולן התקין.

Trust us

עלינו

גור טכנולוגיות ניקוי מערכות תרמיות בע"מ הינה חברה ישראלית שהחלה את פעילותה בשנת 1979 על ידי המהנדס אריה גור. מיד עם היווסדה החל אריה גור לפתח חומרים וטכנולוגיות שייעודם – טיפול, תחזוקה וניקוי של שטחי החלפת חום וצנרת במערכות מיזוג, קירור, אוורור וחימום. כיום – גור טכנולוגיות בע"מ נותנת שירותים, מפתחת, מחזיקה, משווקת ומייצאת תכשירים, ציוד וטכנולוגיות בתחום התמחותה – שירותי שטח ותכשירים לטיפול במשקעים ובעיות שונות במערכות החלפת חום, מיזוג, קירור, אוורור וחימום - כגון – קורוזיה, אבנית, שומן, בוץ,…
Skip to content