ניקוי כימי של סוללות עיבוי אוויר

יחידות עיבוי אוויר ממוקמות לרוב על גגות מבנים ובאזורים הפתוחים לחלל האוויר החיצוני. כאשר סוללת העיבוי ממוקמת באזור הקרוב לים או באזורי תעשייה בסמוך לארובות מפעלים הפולטות אוויר מלחי וקורוזיבי הסוללה עלולה להתכסות בשכבת מלחים ואבנית המשבשת את זרימת האויר דרכה, משמשת כשכבת בידוד, פוגעת בתהליך החלפת החום וגורמת לירידה משמעותית בתפוקתה.

 

חברת גור טכנולוגיות מבצעת עבודות ניקוי בסוללות עיבוי לצורך הורדת שכבת האבנית והמלחים ללא גרימת נזק לעלי האלומיניום העדינים של היחידה.

תהליך הסרת שכבת אבנית  או מלחים הנוצרת על שטח פני סוללת העיבוי  אינו פשוט ומובן מאילו בכלל. לצורך פינוי מוצלח של משקעים קשים כדוגמת משקעי קלציום קרבונט (אבנית) ומלחים יש צורך לבצע שימוש בתכשירי ניקוי על בסיס חומצי. שימוש בחומצות שינן מתאימות לניקוי סוללות יגרום לפגיעה קשה והמסה של עלי האלומניום העדינים תוך שניות אחדות.

סוללות עיבוי אוויר הממוקמות לרוב באזור הפתוח, עלולות לצבור אבק, מלחים, אבנית וקורוזיה, בעיקר אם הן ממוקמות באזורים קרובים לים או באזורי תעשייה בסמוך לארובות מפעלים הפולטות גזים ואבקות מתהליכי הייצור.

שכבת המלחים והאבנית מצמצמת משמעותית את זרימת האוויר דרך הסוללה, מייצרת בידוד ופוגעת בהחלפת החום, דבר הגורם לירידה משמעותית בתפוקת היחידה ולעליה חדה בלחצי הדחיסה.

 

חברתנו מבצעת עבודות ניקוי בסוללות עיבוי לצורך הורדת שכבת האבנית והמלחים ללא גרימת נזק לעלי האלומיניום העדינים של הסוללה.

Trust us

עלינו

גור טכנולוגיות ניקוי מערכות תרמיות בע"מ הינה חברה ישראלית שהחלה את פעילותה בשנת 1979 על ידי המהנדס אריה גור. מיד עם היווסדה החל אריה גור לפתח חומרים וטכנולוגיות שייעודם – טיפול, תחזוקה וניקוי של שטחי החלפת חום וצנרת במערכות מיזוג, קירור, אוורור וחימום. כיום – גור טכנולוגיות בע"מ נותנת שירותים, מפתחת, מחזיקה, משווקת ומייצאת תכשירים, ציוד וטכנולוגיות בתחום התמחותה – שירותי שטח ותכשירים לטיפול במשקעים ובעיות שונות במערכות החלפת חום, מיזוג, קירור, אוורור וחימום - כגון – קורוזיה, אבנית, שומן, בוץ,…
Skip to content