ניקוי כימי של מגדלי קירור ויחידות מאייד מעבה

מדגלי קירור ויחידות מאייד-מעבה במתקני מיזוג אוויר וקירור חשופים לתופעת היווצרות משקעי אבנית בשל כמויות המים הגדולות העוברות דרכם מדי יום. התפתחות משקעי אבנית במגדלי קירור וביחידות מאייד-מעבה הינה אחת הבעיות התפעוליות המשמעותיות ביותר במערך האחזקה של מערכות אלה. הזנחת הטיפול בבעיית היווצרות המשקעים עלולה לגרום לנזקים כבדים לחלקי המערכת ולכישלונה בזמנים החמים ביותר בהם היא נדרשת לספק תפוקות גבוהות. הזנחה יכולה לגרום אפילו להשתקת המערכות לצורך תיקון. בעיות אלה עלולות להסב נזקים רבים לבעלי המערכות.

פתרונות רבים הכוללים מערכות לאיסוף משקעי האבנית בשלב תרם שקעתן במערכת המים ושיטות מגוונות אחרות מוצעות כיום כפתרון למניעת היווצרות אבנית במערכות החלפת חום, אך ניסיון רב השנים הקיים בארץ מוכיח כי כל השיטות והדרכים הקיימים כיום בשוק, בהתחשב ברמת הקשיות של המים, מצליחים לכל היותר לעקב את התפתחות האבנית ולהאט את התגבשותה אך לבטח הם אינם מצליחים למנוע אותה לחלוטין.

הזנחת הטיפול במשקעים, עלולה לגרום לנזקים כבדים לחלקי המערכת. במקרים מסוימים – עלולה ההזנחה לגרום לכישלונה של המערכת לספק תפוקות גבוהות בתקופות החמות ביותר, ואף לשיתוקה. לעיתים – הזנחה המחייבת שיתוק כולל של המערכת לצורך תיקונה – עלולה להסב נזקים רבים לבעל המערכות.

אמנם קיימים בשוק פתרונות רבים למניעת משקעי האבנית עוד טרם שקיעתם במערכת, אך בשל המים הקשים בארץ – מצליחים פתרונות אלה – לכל היותר – לעקב את התפתחות האבנית ולהאט את התגבשותה. למרבה הצער – אין בנמצא פתרונות המצליחים למנוע היווצרות משקעי אבנית לחלוטין.

חברת גור טכנולוגיות פתחה לאורך שנים רבות מגוון רחב של תכשירי ניקוי מקצועיים ושיטות עבודה מתוחכמות לצורך ביצוע פעולות ניקוי ושטיפה של שטחי מעבר החום במגדלי קירור וביחידות מאייד מעבה ללא גרימת כל נזק למתכות המבנה של המערכות ושימירה של שכבת הגילוון החשובה הקיימת על צינורות הברזל.

אוניברסיטה עיברית קמפוס עין כרם – ניקוי כימי של מעבה 1,000 טון קירור מרץ 2019

תיאור המקרה: צי'לר מוביל של הקמפוס ללימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים – עין כרם פיתח שיקוע משמעותי שפגה בתפוקת הקירור אפיון הבעיה: היווצרות משקעי קלציום קרבונט (אבנית) בכל שטחי הקירור והחלפת החום של הצילר גרמו ליחידה לאבד תפוקה על לנפילת המדחסים כתוצאה ודרישת בקר המכונה להגנה על הציוד מלחצי דחיסה…

עלינו

גור טכנולוגיות ניקוי מערכות תרמיות בע"מ הינה חברה ישראלית שהחלה את פעילותה בשנת 1979 על ידי המהנדס אריה גור. מיד עם היווסדה החל אריה גור לפתח חומרים וטכנולוגיות שייעודם – טיפול, תחזוקה וניקוי של שטחי החלפת חום וצנרת במערכות מיזוג, קירור, אוורור וחימום. כיום – גור טכנולוגיות בע"מ נותנת שירותים, מפתחת, מחזיקה, משווקת ומייצאת תכשירים, ציוד וטכנולוגיות בתחום התמחותה – שירותי שטח ותכשירים לטיפול במשקעים ובעיות שונות במערכות החלפת חום, מיזוג, קירור, אוורור וחימום - כגון – קורוזיה, אבנית, שומן, בוץ,…
Skip to content